Bütün emeklilere ek 5 bin TL verilecek! Seçim öncesi milyonlarca emekliye müjde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bu yıl emekli yılı olacak” açıklamasına rağmen, emekli maaşları ve bayram ikramiyelerine yapılan zamlara yönelik tepkiler devam ediyor.

Sosyal güvenlik uzmanı İsa Karakaş, TGRT Haber’deki canlı yayında, emekli maaşlarına yapılacak seyyanen zam miktarını ve bu zamın uygulanacağı tarihi açıkladı.

Geçen yıl 2 bin TL olan bayram ikramiyelerine yapılan yüzde 50’lik zamla birlikte emeklilerin bayram ikramiyesi 3 bin TL’ye yükseltilmişti.

Ancak en az 5 bin TL bayram ikramiyesi beklentisi içinde olan emekliler, bu zammı yetersiz bulmuş ve tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler öncesinde partisinin mitinglerinde, en düşük 10 bin lira olan emekli maaşlarının vatandaşlar için yetersiz olduğunu ifade etmişti.

TGRT Haber kanalında Alper Altun’un sunduğu ‘Bi Bakalım’ programında konuşan İsa Karakaş, seçim öncesi emeklilere yönelik düşünülen zam haberini programa katıldığı sırada açıkladı.

Karakaş, konuyla ilgili her zaman olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu ve temmuz ayının başından itibaren seyyanen zamın kaçınılmaz olduğunu sürekli olarak ifade ettiğini belirtti.

Emeklilerin durumunun açıkça ortada olduğunu vurgulayan Karakaş, “Gerçekleri konuşuyoruz. Seçim öncesi emeklilere 5 bin TL seyyanen zam gelme olasılığı bulunabilir.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x